Yasak Aşk

Tarih

Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu’u (TAPDK) geçen ay çıkan tebliğinde alkollü içecek reklamlarına ilişkin düzenlemelerde bulunmuştu. Buna göre reklamlarda rakı-balık, rakı-peynir, rakı-kavun gibi ikililere yer verilmesi yasaklanmış, ayrıca reklamlarda alkollü içki tüketiminin ‘coğrafi, tarihi, kültürel ve sanatsal ortak değerlerlerle ilişkilendirilmesi’ de engellenmişti.

TAPDK’nın bu yasağı sektör temsilcilerinin tepkisine neden olmuştu. Düzenlemenin Resmi Gazete’de yayımlanmasını izleyen günlerde yaptıkları açıklamalarda Mey İçki CEO’su Galip Yorgancıoğlu, “Bu tür tedbirler, rakımızı uluslararası alanda tanıtmamıza köstek vuran, zedeleyen yaklaşımlardır”, Efes Bira Grubu Türkiye Bölge Başkanı Semih Maviş de, “Üretim yaptığımız, faaliyet gösterdiğimiz ülkelerde, Türkiye’de yaşadığımız kısıtlamaları, yasaklamaları yaşamıyoruz” diyerek tepkilerini dile getirmişlerdi.

Şüphe yok ki en şık tepki Yeni Rakı cephesinden geldi. Yeni Rakı için hazırlanan ilanlarda TAPDK’nın istediği gibi kavun, balık ve beyaz peynirin adı geçmiyor. İşte başarılı bir hiciv örneği;

Diğer
Yazılar

Brand Book Nedir? Ne Sağlar?

Kabaca bir tabirle niteleyecek olursak Brand Book markanızın hem ansiklopedisi  –ki artık Google diyoruz- hem de anayasasıdır. Markanızın kurumsal çizgilerinin ve kültürünün vücut bulmuş halidir.

Tamamını Okuyun »
McCormick-X5-Serisi-Lansmani-Calismasi

McCormick X5 SERİSİ LANSMANI

Teknoloji, konfor ve güvenlik açısından sınıfının en iyi traktör markalarının başında gelen McCormick, Türkiye’deki küçük traktör pazarında daha geniş bir paya sahip olma hedefiyle hareket

Tamamını Okuyun »