İlham Veren Hikâyeler

Tarih

Stephen King

Birçok kimse, ünlü yazar Stephen King’i tanır ancak çok az insan hayat hikâyesini duymuştur. Stephen King aslında bir öğretmendir. Bir süre edebiyat öğretmenliği yaptıktan sonra, yazdığı ilk romanı neredeyse her basım evinden geri çevrilir ve o da romanını çöpe atar. Karısı ise romanı çöpten alarak, ona yeniden başvurması konusunda ısrar eder ve tekrar tekrar yapılan başvurular sonrasında bir telefon gelir. Telefondaki adam kitabının yayın evlerinden biri tarafından yayınlamak istediğini söylemektedir. Maddi olarak zor durumda olan King, “Herhalde 2500 dolar civarı bir ödeme yaparlar.” diye düşünürken, aldığı yanıt sonrası ne yapacağını bilemez. Çünkü teklif edilen miktar 200.000 dolardır. Karısının yanına nasıl gittiğini şuan bile tam olarak hatırlayamadığını belirten King, öğretmenliği bırakıp bizim bildiğimiz Stephen King haline gelir. Bu ilham verici başarı hikâyesinden öğreneceğiniz en önemli ders, eğer siz kendinize inanıyorsanız, reddedilmenin bir anlamı olamaz.

Diğer
Yazılar

Brand Book Nedir? Ne Sağlar?

Kabaca bir tabirle niteleyecek olursak Brand Book markanızın hem ansiklopedisi  –ki artık Google diyoruz- hem de anayasasıdır. Markanızın kurumsal çizgilerinin ve kültürünün vücut bulmuş halidir.

Tamamını Okuyun »
McCormick-X5-Serisi-Lansmani-Calismasi

McCormick X5 SERİSİ LANSMANI

Teknoloji, konfor ve güvenlik açısından sınıfının en iyi traktör markalarının başında gelen McCormick, Türkiye’deki küçük traktör pazarında daha geniş bir paya sahip olma hedefiyle hareket

Tamamını Okuyun »