Reklam ajansları ve meslektaşlarımız için önemli uyarı!

Tarih

2 gün önce başımıza gelen bir olayı ilgilenenlerle paylaşmak istedim. Çünkü hem ajanslar, hem çalışanları, hem de tedarikçiler için çok önemli bir konu. İşlerimizin çalınmasına, başkaları tarafından kendileri yapmışçasına hem de hiç sıkıntı duymadan, gururla -kaba tabirle- araklanmasına yıllardır engel olamadık. Müşterimiz Manheim Türkiye için yaptığımız bir afiş çalışması tamamlandıktan sonra basılmak üzere bir dijital baskıcıya gönderildi. Oradaki pek bilmiş, kolaycı grafiker müsfettesi insan da çalışmayı almış, bazı forumlarda “benim çalışmam” diye asmış. Bir güzel de yorumlar almış. Ekibimiz tarafından durum farkedildi. İlgili 3.partinin yetkilisi bu hırsızlıkla ilgili bilgilendirildi. Umarız gereğini yapar ve bu gibi insanlar sektörümüzden ayıklanır. Bu gibi insanlar da böyle şeyler yapmaya cesaret bulamazlar. İlgilenenlere küçük bir uyarı! İşinizi kime, nereye gönderdiğinizden emin olun ve mutlaka işlerinizi tasdikletin. Bizden söylemesi.  (Not: Bundan 2 yıl önce de bir sağlık kurumunun yöneticisi aynı şeyi yapmaya yeltenmiş ve yine bizim tarafımızdan yakalanmıştı. Yönetici vasıflı insanlar bu hırsızlığı yapmaya kalkabiliyorsa zaten söyleyecek birşey yok aslında…)

Diğer
Yazılar

Brand Book Nedir? Ne Sağlar?

Kabaca bir tabirle niteleyecek olursak Brand Book markanızın hem ansiklopedisi  –ki artık Google diyoruz- hem de anayasasıdır. Markanızın kurumsal çizgilerinin ve kültürünün vücut bulmuş halidir.

Tamamını Okuyun »
McCormick-X5-Serisi-Lansmani-Calismasi

McCormick X5 SERİSİ LANSMANI

Teknoloji, konfor ve güvenlik açısından sınıfının en iyi traktör markalarının başında gelen McCormick, Türkiye’deki küçük traktör pazarında daha geniş bir paya sahip olma hedefiyle hareket

Tamamını Okuyun »