Ölçülebilir Reklam Ajansı

Tarih

Bu ajansta kimse sabahlamıyor, kimse sonsuza dek revizyon yapmıyor, kimse emeğini savurmuyor…

Peki bu ajansta kimse çalışmıyor mu?

 

Tam tersine, bu ajansta herkes dolu dolu dolu çalışıyor. Çalıştığı da görünüyor, çalışmadığı da, hatta verimli olmak için nasıl çalışması gerektiği de. Çünkü burada yaptığımız her şeyi ölçümleyebildiğimiz web tabanlı bir iş takip sistemi var.

Uzun bir çalışmadan sonra 2009’la birlikte yepyeni bir sisteme geçtik; Job Tracking. Bazı network ajanslarda da kullanılan bu sistemi, kendi ajans dinamiklerimize uygun şekilde yorumlayıp hayata geçirdik. Sistem çok basit işliyor. Her müşteri ve talep ettiği iş için bir proje açılıyor. Öncesinde, müşteri ilişkileri tarafından yapılan planlamaya göre herkes hangi projeye, ne kadar süre ayıracağını biliyor. Çalışma boyunca öngörülen süre ve deadline’lar tutturulmaya çalışılıyor. Herkes gün içinde yaptığı işleri süre bazında web tabanlı yazılıma işliyor. Gün sonunda da tablo ortaya çıkıyor. İşveren ya da çalışan olun, nasıl bir performansla çalıştığınızı, başka bi’ deyişle bütün gün neler yaptığınızı apaçık görüyorsunuz. Tabii hemen düzeltmek lazım; bu tek başına bir personel denetleme ya da performans değerlendirme programı değil. Ajans ve müşteri nezdinde verimliliğimizi artıracak, enerjimizi ve bilgimizi doğru şekilde değerlendirmemizi sağlayacak bir iş takip sistemi.

 Mevcut durumu, bütçeyi ve performans ayrıntılarını raporlayabilmek…

JT ile söz konusu projeler için çalışılacak saatleri, kullanılacak kaynakları ve maliyetleri öngörebiliyoruz. Böylece ajans olarak üreteceğimiz işlerin niteliğinden ödün vermeden; zamanımızı ve kapasitesitemizi en efektif şekilde kullanıyoruz. Sistemin esnek altyapısı ve web tabanlı olması büyük kolaylıklar sağlıyor. Zamanlama, performans, strateji ve bütçeyle ilgili raporlara kolayca ulaşabiliyorsunuz. Bu da müşterileriniz ve çalışanlarınız açısından mevcut durumunuzu, gelecek kararlarınızı daha sağlıklı değerlendirmenize olanak tanıyor.

 R2D2 krize rağmen sis farlarını açtı, önünü görerek ilerlemeye çalışıyor. Çünkü boşa harcayacak ne zamanımız ne de paramız var. Artan zamanımız mı? Onu da yaratıcılığımızı parlatmak için kullanıyoruz.

Diğer
Yazılar

Brand Book Nedir? Ne Sağlar?

Kabaca bir tabirle niteleyecek olursak Brand Book markanızın hem ansiklopedisi  –ki artık Google diyoruz- hem de anayasasıdır. Markanızın kurumsal çizgilerinin ve kültürünün vücut bulmuş halidir.

Tamamını Okuyun »
McCormick-X5-Serisi-Lansmani-Calismasi

McCormick X5 SERİSİ LANSMANI

Teknoloji, konfor ve güvenlik açısından sınıfının en iyi traktör markalarının başında gelen McCormick, Türkiye’deki küçük traktör pazarında daha geniş bir paya sahip olma hedefiyle hareket

Tamamını Okuyun »