Marka herşeydir!

Tarih

Marka herşeydir.

Marka Yalnızca bir isimdir. Marka imajı ise, markanın tüketicinin zihninde temsil ettiği şeydir. Bu da, en az üretilen ürün yada hizmet kadar kıymetlidir. Hatta çoğu zaman daha da kıymetli..

Pazarlamada konu markadır. Herkes markadan bahseder. Marka konusunda tavsiyelerde bulunmak için yüksek ücretler talep eden pek çok danışman vardır. Çünkü çok önemli bir konudur. Ancak pek çok ları bu konuyu çok hafife alır. Marka yalnızca bir isim değildir. İnsanların sizin ürününüz veya hizmetinizle ilgili olarak yaşamış oldukları ortak deneyimdir. Markaya gösterdiğiniz özeni biraz azaltmaya başlarsanız günün birinde bir bakmışsınızhiçbir anlamı olmayan bir isim var kucağınızda..

Bu, marka yöneticilerinin idare etmesi gereken en önemli konudur. Bu, somut değildir, sabit değildir, duygulara tabidir. Bununla birlikte, ürettiğiniz, yaptığını, tasarladığınız, sattığınız, hizmetini verdiğiniz veya dünyaya sergilediğiniz şeylerin genel toplamıdır. Temelleri güçlü olan bir markanın yokluğunda, en başarılı finans yöneticileri bile belli vadelerde zorlanacaklardır. Bizce akıllıca yönetilen bir marka ömür boyu yıllık gelir demektir.

Marka herşeydir.

Diğer
Yazılar

Brand Book Nedir? Ne Sağlar?

Kabaca bir tabirle niteleyecek olursak Brand Book markanızın hem ansiklopedisi  –ki artık Google diyoruz- hem de anayasasıdır. Markanızın kurumsal çizgilerinin ve kültürünün vücut bulmuş halidir.

Tamamını Okuyun »
McCormick-X5-Serisi-Lansmani-Calismasi

McCormick X5 SERİSİ LANSMANI

Teknoloji, konfor ve güvenlik açısından sınıfının en iyi traktör markalarının başında gelen McCormick, Türkiye’deki küçük traktör pazarında daha geniş bir paya sahip olma hedefiyle hareket

Tamamını Okuyun »