İşler…

Tarih

Yaz Geldi, Karpuz Kabuğu İlanlara Düştü

Türkiye’nin yüzde yüz yerli en iyi insan kaynakları firması olma yönünde emin ve oldukça cesur adımlarla ilerleyen İNKA için, kendisini rakiplerinden farklılaştıran çalışmalarımız devam ediyoruz. Müşterimizle gerçekleştirdiğimiz toplantıda İNKA yetkilileri, doğru personel seçmenin zorluğunu ve bu işlemin uzmanlara bırakılması gerektiğini vurgulayacak, elbette farklı bir anlatım tarzı ile dikkat çekecek bir çalışma yapmamızı istediler. Bizde toplandık, düşündük, taşındık… İnsanların kendi başlarına seçebildikleri ve püf noktası olan şeyleri le almaya karar verdik. Bu düşünceden yola çıkarak halkımız tarafından oldukça sık kullanılan “Kavun değil ki dibini koklayıp anlayasın.” deyimine varmış bulunduk. Kavunun dibi koklanır, karpuza vurulur, portakalın kabuğundaki gözeneklere bakılır ve ona göre kolayca seçilir. Ama bazı şeyleri seçmek o kadar kolay değildir; ancak farklı seçimlerinde püf noktasını bilenler vardır diyerek, bir tabuyu daha yıktık ve insan kaynakları ilanında ilk defa meyveleri kullandık. Serinin ilk çalışması olarak karpuzla yola çıktık. Doğal olarak da çalışmanın üzerine yılın ilk karpuzunu afiyetle yedik.

Diğer
Yazılar

Brand Book Nedir? Ne Sağlar?

Kabaca bir tabirle niteleyecek olursak Brand Book markanızın hem ansiklopedisi  –ki artık Google diyoruz- hem de anayasasıdır. Markanızın kurumsal çizgilerinin ve kültürünün vücut bulmuş halidir.

Tamamını Okuyun »
McCormick-X5-Serisi-Lansmani-Calismasi

McCormick X5 SERİSİ LANSMANI

Teknoloji, konfor ve güvenlik açısından sınıfının en iyi traktör markalarının başında gelen McCormick, Türkiye’deki küçük traktör pazarında daha geniş bir paya sahip olma hedefiyle hareket

Tamamını Okuyun »