İşi “Garanti”lemek için.

Tarih

Son günlerde televizyon ve basında Obama’lı “Garanti’den Ekonomik Canlandırma Paketi” kampanyasını görmüş olmalısınız. Seçim kampanyaları hız almışken, Erdogan-Baykal çatışması arasından yazılı ve görsel basında Obama ile karşılaşmak ilginç bir tesadüf. Acaba Obama bir reklam yıldızı mı olmuştu yoksa koskoca kurtların dansçısı, bize “Star” olduğumuzu hissettiren Costner’a imrenmişti? Obama’nın Shepard Fairey tarafından başkanlık seçimlerine özel olarak tasarlanan posterinin ilanlarda çok da benzer sekilde uygulanması bence biraz kolaya kaçılan bir çözüm olmuş. Bu illüstrasyonun Amerikalı tasarımcının izniyle kullanılıp kullanılmadığı bilgisine şu anda sahip değilim. Obama Türk versiyonunda galiba biraz da sportif olmuş. Obama’yı bile şaşırtan bu kampanya beni pek şaşırtmadı doğrusu. Garanti’nin bildiğimiz sarsılmaz marka anlayışında bir sapma olarak görüyorum bu çalışmayı. Klonlanmış dublör Obama’nın dediği gibi “Gaarantea” bu sefer başaramamış.

Thank u! Any questions? The president has left the building.

Diğer
Yazılar

Brand Book Nedir? Ne Sağlar?

Kabaca bir tabirle niteleyecek olursak Brand Book markanızın hem ansiklopedisi  –ki artık Google diyoruz- hem de anayasasıdır. Markanızın kurumsal çizgilerinin ve kültürünün vücut bulmuş halidir.

Tamamını Okuyun »
McCormick-X5-Serisi-Lansmani-Calismasi

McCormick X5 SERİSİ LANSMANI

Teknoloji, konfor ve güvenlik açısından sınıfının en iyi traktör markalarının başında gelen McCormick, Türkiye’deki küçük traktör pazarında daha geniş bir paya sahip olma hedefiyle hareket

Tamamını Okuyun »