İlham Veren Hikâyeler

Tarih

Alexander Hamilton

Amerikan anayasasını hazırlayanlardan ve ABD’nin ilk hazine bakanı olan Alexander Hamilton [1755-1804}, halkın kendisini fazlasıyla takdir edip, dâhilik vasfı yakıştırmaları üzerine şunları söyler; “Halk, benim dâhi olduğumu söylüyor. Benim bütün deham şurada; elimde bir konu olduğu zaman, onu derinden derine incelerim. Gece ve gündüz o konu kafamdan çıkmaz. Onun doğurabileceği muhtemel bütün neticeleri, neler yapılacağını düşünürüm. Kafamda artık başka hiçbir konu yoktur. Halk, bütün bu düşünce, gayret ve çalışmalarımın meyvesine de ‘deha’ diyor. Hayır, deha değil, düşünce ve emeklerimin mahsulüdür.” Sonuç olarak gerçekten bir sorunu çözmeyi kafamıza koyarsak, başarısız olmamız imkânsızdır.

Diğer
Yazılar

Brand Book Nedir? Ne Sağlar?

Kabaca bir tabirle niteleyecek olursak Brand Book markanızın hem ansiklopedisi  –ki artık Google diyoruz- hem de anayasasıdır. Markanızın kurumsal çizgilerinin ve kültürünün vücut bulmuş halidir.

Tamamını Okuyun »
McCormick-X5-Serisi-Lansmani-Calismasi

McCormick X5 SERİSİ LANSMANI

Teknoloji, konfor ve güvenlik açısından sınıfının en iyi traktör markalarının başında gelen McCormick, Türkiye’deki küçük traktör pazarında daha geniş bir paya sahip olma hedefiyle hareket

Tamamını Okuyun »