Hokus Focus ile Bilgi Dolu Sihirli Sohbetler Başladı!

Tarih

Pandemi sürecinde artan online canlı yayın furyasına biz de katıldık ama önemli bir farkla… Uzun süredir makaleler şeklinde sürdürdüğümüz Focus isimli blog serimizi online ortamda bilgiye dolacağınız bir formata çevirdik, hem de tek bir parmak şıklatmasıyla; Hokus Focus.

Bilgi dolu sihirli sohbetler mottosuyla başladığımız yayın hayatımızda ilk konuğumuz İFSAK Yönetim Kurulu Başkanı Altan Bal oldu ve fotoğraf üzerine muhteşem bir söyleşi yaptık. İzleyicilere, konuğa sorular sorma fırsatı da sunan programımızda bir fotoğrafı nasıl değerlendiririz, iyi fotoğrafı nasıl anlarız, kadrajın önemi gibi konuların yanı sıra fotoğrafın tarihi sürecine de bir yolculuk yaptık.

İkinci konuğumuz İtalya’da yaşayan Fotoğraf Sanatçısı ve Youtuber Ahmet Ebcim oldu. Herkes Youtuber olabilir mi, göründüğü kadar kolay mı, Youtuber olmak gerçekten özgürlük mü yoksa tutsaklık mı gibi konuları eğlenceli örneklerle tartıştık.

Üçüncü programımız ise son yıllarda oldukça moda olan ve bizim de kurumsal firmalara gerek ofis tasarımı gerekse iç iletişim etkinliği olarak önerdiğimiz String Art üzerineydi ve Rope’n’Roll markası ile bu alanda profesyonel hizmet veren sayılı ustalardan olan Özgür Özcan’dı.

Dördüncü konuğumuz ise İstanbul Medipol Üniversitesi Öğretim üyesi Dr. F. Ersin Alaca’ydı. Tasarımda Zaman ve Felsefe konusunu tartıştığımız muazzam bilgilerin paylaşıldığı söyleşimizde tasarımda zamana tutunma, ikon olma, klasik olma ve kült olma konularını değerlendirdik.

Her hafta bir saat olarak yapmayı planladığımız ama hemen hemen hiçbir saatte toparlayamadığımız eğlenceli ve bilgiyle dolu programlarımızı canlı izleyebileceğiniz gibi ajansımızın YouTube kanalından tekrarını da izleyebilirsiniz. Bizce kaçırmayın…

www.youtube.com/r2d2reklamajansı

 

Diğer
Yazılar

Brand Book Nedir? Ne Sağlar?

Kabaca bir tabirle niteleyecek olursak Brand Book markanızın hem ansiklopedisi  –ki artık Google diyoruz- hem de anayasasıdır. Markanızın kurumsal çizgilerinin ve kültürünün vücut bulmuş halidir.

Tamamını Okuyun »
McCormick-X5-Serisi-Lansmani-Calismasi

McCormick X5 SERİSİ LANSMANI

Teknoloji, konfor ve güvenlik açısından sınıfının en iyi traktör markalarının başında gelen McCormick, Türkiye’deki küçük traktör pazarında daha geniş bir paya sahip olma hedefiyle hareket

Tamamını Okuyun »