Geleceğin Meslekleri…

Tarih

Fırsatı Kaçırmış Sayılmazsınız!

Hayat ilerledikçe ve teknoloji geliştikçe yeni iş dalları karşımıza çıkıyor. Özellikle eğlence alanında yenilikler çığ gibi büyüyor. Bugün bahsedeceğimiz iş konusu da aslında hemen hemen hepimizin eğlenmek için oynadığı bilgisayar oyunlarıyla ilgili; Profesyonel Elektronik Oyuncu! Gözlerinize inanın, yanlış okumadınız. Yakın geçmişte Hollywood dâhil çok geniş bir kitlenin bilgisayar oyunu oynayanlar için asosyal, inek vb. tabirler taktığı, aşağıladığı bir grubun linç kampanyasına karşı yıkılmayıp ayakta kaldığını ve bir meslek grubu oluşturduğunu düşünürsek başarı hikâyesi olarak niteleyebiliriz. Elektronik Spor Ligi’nin kurulmasıyla birlikte hızla tüm dünyada yayılan akım, taraftar ve sponsor oluşumlarını da tetikledi. Call of Duty, Fifa, Fight Night vb. oyunların turnuvaları birçok seyirci çekmeyi de başarıyor. Geçtiğimiz günlerde ABD’nin en önemli spor salonlarından biri olan Madison Square Garden’da tam 5000 kişi, dünyanın en iyi video oyun takımlarının birbirleriyle kapışmasını seyrederek salonu yıkarcasına tezahürat yaptı. İşte bu çılgınlığın ismine artık, e-spor deniliyor. Bir zamanlar tüm dünyanın merakla seyrettiği boks maçlarının yapıldığı spor salonunda artık insanlar birbirleriyle video oyunlarının içinde dövüşüyorlar ve salondaki seyircileri boks maçlarındaki kadar eğlendirebiliyorlar. Basketbol, boks ve sirk oyunları için kullanılan Madison Square Garden bir süredir, Elektronik Sporlar Ligi için yoğun olarak kullanılıyor ve dünyanın her yerinden gelen oyuncular, cebi dolgun elektronik üreticilerinin sponsorluğunda, bu arenada birbiriyle karşılaşıyor. Üstelik sadece Madison Square Garden değil, Seattle’daki bir spor salonunda gerçekleşecek Uluslararası Dota Yarışmasını seyretmek için tam 10 bin kişinin bilet aldığı, seyirciler arasında İsveç’ten, Berlin’den, Çin’den gelenlerin olduğu açıklandı. Ayrıca, video oyunlarındaki karşılaşmaları canlı veren Twicth kanalını her gün takip eden 20 milyon insanı da unutmayalım. Sonuç olarak zamanın hızla değiştiği günümüzde sizde bu tarz bir kariyeri yakalamak için geç kalmış sayılmazsınız. Kariyerinize evinize bir oyun konsolu alarak başlayabilirsiniz. İşin en iyi tarafına gelecek olursak yaş sınırının olmaması diyebiliriz. Şimdi konsolunuzun başına geçin ve en az bir oyunda ustalaşmaya bakın. Başarılı bir kariyer sizi bekliyor olabilir.

Diğer
Yazılar

Brand Book Nedir? Ne Sağlar?

Kabaca bir tabirle niteleyecek olursak Brand Book markanızın hem ansiklopedisi  –ki artık Google diyoruz- hem de anayasasıdır. Markanızın kurumsal çizgilerinin ve kültürünün vücut bulmuş halidir.

Tamamını Okuyun »
McCormick-X5-Serisi-Lansmani-Calismasi

McCormick X5 SERİSİ LANSMANI

Teknoloji, konfor ve güvenlik açısından sınıfının en iyi traktör markalarının başında gelen McCormick, Türkiye’deki küçük traktör pazarında daha geniş bir paya sahip olma hedefiyle hareket

Tamamını Okuyun »