Farklı İşler – Bu işlerden de anlarız!

Tarih

Gelecek Bilimci

Felsefeye ve sosyal bilimlere yeteri kadar hâkim olup, günlük hayattaki eğilimleri takip edebilen bu kişiler, gelecekte insanlığın ihtiyacını hissedeceği ve satın alacağı şeyleri bulmaya çalışır. Geleceği anlatan filmlerde ve dizilerde de bu insanların görüşleri alınarak gelecekteki toplum yapısı, kullanılacak elektronik sistem ve aletler kurgulanır. Örneğin; dünyayı etkisi altına almış olan Uzay Yolu dizisinde gördüğümüz kapıların otomatik olarak açılması, görüntülü konuşma gibi geleceğin parçası olarak gösterilen detaylara o zamanlar hayal ürünü, yapılması mümkün olmayan şeyler olarak bakılırken, bugün Kaptan Kirk ve Mr. Spock gibi haberleşebiliyor, en basitinden bir markete girdiğimizde bile kapılar otomatik olarak açılıyor. Şimdi geleceği görmenize yarayacak böyle bir güce sahip olmanın, pazardaki faaliyetlerinizin gidiş atını nasıl etkileyeceğini bir düşünün. Bilinmeze yatırım yapmayı belki akıllıca bulmuyor olabilirsiniz. Ancak bazı büyük şirketler kendilerine gelecek yıllar için plan çizen ve yol gösteren bu kişilere yüksek ücretler ödeyebiliyorlar.

Diğer
Yazılar

Brand Book Nedir? Ne Sağlar?

Kabaca bir tabirle niteleyecek olursak Brand Book markanızın hem ansiklopedisi  –ki artık Google diyoruz- hem de anayasasıdır. Markanızın kurumsal çizgilerinin ve kültürünün vücut bulmuş halidir.

Tamamını Okuyun »
McCormick-X5-Serisi-Lansmani-Calismasi

McCormick X5 SERİSİ LANSMANI

Teknoloji, konfor ve güvenlik açısından sınıfının en iyi traktör markalarının başında gelen McCormick, Türkiye’deki küçük traktör pazarında daha geniş bir paya sahip olma hedefiyle hareket

Tamamını Okuyun »