Farklı İşler… (Bu işlerden de anlarız!)

Tarih

Solucan Gübresi Üreticiliği

Hemen yüzünüzü buruşturmayın! Sakın “Bu iş yapılır mı be!” demeyin. Kazanılan parayı duyunca lafınızı yutmak zorunda kalırsınız. Türkiye’de yeni yeni gündeme gelen organik tarım faaliyetlerinde kullanılmak amacıyla özel olarak üretilen solucan gübresi içeriği nedeniyle tüm dünyada uzun yıllardır kullanılmaktadır. Hatta Amerikalılar işi abartarak en iyi gübreleri edinebilmek için melez solucanlar bile yaratmış durumdalar ve bu işi (hazır olun) tam 60 yıldır yapmaktalar. Türkiye’de kilosu 3TL civarlarında olan ürünü üreten kişiler/kurumlar tesisleşme yoluna giderse yılda (sıkı durun) 5 milyon TL ciro yapma şansına sahip oluyor. Yok, ben evimde halledeceğim tesise gerek yok çalışanlarım zaten çok gürültü yapmıyor, fazla yer de kaplamıyor diyorsanız yatırdığınız parayı iki sene dolmadan çıkartmanız ve kâra geçmeniz mümkün.

Diğer
Yazılar

Brand Book Nedir? Ne Sağlar?

Kabaca bir tabirle niteleyecek olursak Brand Book markanızın hem ansiklopedisi  –ki artık Google diyoruz- hem de anayasasıdır. Markanızın kurumsal çizgilerinin ve kültürünün vücut bulmuş halidir.

Tamamını Okuyun »
McCormick-X5-Serisi-Lansmani-Calismasi

McCormick X5 SERİSİ LANSMANI

Teknoloji, konfor ve güvenlik açısından sınıfının en iyi traktör markalarının başında gelen McCormick, Türkiye’deki küçük traktör pazarında daha geniş bir paya sahip olma hedefiyle hareket

Tamamını Okuyun »