Farklı İşler… (Bu işlerden de anlarız!)

Tarih

Koku Kimyageri

Koku kimyagerleri koku molekülerine ve bu moleküllerin parfümlerde nasıl kullanılacağına odaklanan kimyagerlerdir. Kadın ve erkek parfümlerini, sabunları, losyonları ve diğer ürünleri geliştirir, koku deneyleri yaparlar. Biyokimya veya kimya geçmişleri ve master ya da doktora dereceleri vardır. Her şeye burnunu sokan tipler arıyorsanız işte bunlardır. İyi ve güzel bir kokuyu sıradan insanlara göre çok daha güçlü hissetmeleri avantaj gibi gözükse de, dünyada kötü kokuların da olduğu gerçeğiyle yüzleşince onlar adına üzülmemek elde değildir. Eh işimiz gereği müşteri ekibinin de burnu iyi koku almalıdır. Müşterinin ihtiyaç duyacağı işlerin, iyi ya da kötü gelişmelerin, hatta yarın havanın nasıl olacağının dahi kokusunu alıp ajansın bir adım önde olmasını sağlamalıdır. Bu nedenle müşteri temsilcileri bir koku kimyageri gibi her bir kokuyu tek tek ayırt edebilmelidir.

Diğer
Yazılar

Brand Book Nedir? Ne Sağlar?

Kabaca bir tabirle niteleyecek olursak Brand Book markanızın hem ansiklopedisi  –ki artık Google diyoruz- hem de anayasasıdır. Markanızın kurumsal çizgilerinin ve kültürünün vücut bulmuş halidir.

Tamamını Okuyun »
McCormick-X5-Serisi-Lansmani-Calismasi

McCormick X5 SERİSİ LANSMANI

Teknoloji, konfor ve güvenlik açısından sınıfının en iyi traktör markalarının başında gelen McCormick, Türkiye’deki küçük traktör pazarında daha geniş bir paya sahip olma hedefiyle hareket

Tamamını Okuyun »