EuroBest 2009 Ödülleri Sahiplerini Buldu…!!!

Tarih

Avrupa’nın en saygın reklam festivali olan Eurobest,bu sene ikincisini  25-27 Kasım tarihlerinde Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da düzenlendi. Eurobest’te bu yıl 35 ülkeden 4 binden fazla eser yarıştı. Türk reklamcılar, 24 finalistlik, 3 gümüş, 4 bronz olmak üzere toplam 7 Eurobest ödülü elde etti. Haziranda Cannes Lions Uluslarası Reklam Festivali’nden 35 finalistlik ve 8 Lions ödülüyle dönen Türkiye, bu başarısıyla Avrupa reklam dünyasındaki yerini daha da sağlamlaştırmış oldu.

Toplam 4020 başvurudan, 665 tanesi kısa listeye kalırken, 282 iş ödül sahibi oldu. Ülkeler arasi ödül dağılımı:
– Belçika ve Almanya 49’ar ödül,
– Fransa 35 ödül
– İngiltere 32 ödül
– İsveç 22 ödül
– Hollanda 22 ödül almış.

Türkiye, 24 finalistlik, 3 gümüş, 4 bronz olmak üzere toplam 7 Eurobest ödülü elde etti.

 En fazla ödül alma ve kısa listeye kalma başarısını gösteren Ogilvy Fransa “Yılın Reklam Ajansı” sıralamasında birinci oldu işte Ogilvy Fransa nın dikkat çeken çalışmalarından biri;

Perrier maden suyu için yaptığı çalışmayla açıkhava dalında altın ödül kazanan Ogilvy Paris, kadın vücudunu, cinselliği kullanmayı seçti. Ogilvy Frankfurt’sa, anoreksi hastalığına karşı başlatılan kampanyada acımasız gerçeği gözler önüne serdi. Bu kampanyada, klasik nü fotoğrafların bulunduğu müzelerde orijinallerin yanında, modellerin bir deri bir kemik kalmış hali sergilendi.

Bu sene ilk defa verilen “Yılın Network”ü ödülü DDB’nin oldu. Eurobest’te yılın reklamvereni olarak gösterilen Guiness’in ödülü şirketin pazarlama ve inovasyon direktörü Kathy Parker’a takdim edildi.

Tüm kazanan işleri www.eurobest.com/winners/2009/ den görebilirsiniz…

Diğer
Yazılar

Brand Book Nedir? Ne Sağlar?

Kabaca bir tabirle niteleyecek olursak Brand Book markanızın hem ansiklopedisi  –ki artık Google diyoruz- hem de anayasasıdır. Markanızın kurumsal çizgilerinin ve kültürünün vücut bulmuş halidir.

Tamamını Okuyun »
McCormick-X5-Serisi-Lansmani-Calismasi

McCormick X5 SERİSİ LANSMANI

Teknoloji, konfor ve güvenlik açısından sınıfının en iyi traktör markalarının başında gelen McCormick, Türkiye’deki küçük traktör pazarında daha geniş bir paya sahip olma hedefiyle hareket

Tamamını Okuyun »