Coca-Cola’dan Yeniliğe Adım

Tarih

Coca-Cola yedi yıldır kullandığı “mutluluğa kapak açın” konseptinden vazgeçip, yeni denizlere yelken açmayı planlıyor. Bu uğurda yepyeni bir marka stratejisi ve yeni bir slogan belirleyen Coca-Cola, tüm alt markalarını bir araya getiren küresel bir kampanya hazırladı. Çiçeği burnunda CMO’su Marcos De Quinto’nun başını çektiği “tek marka” stratejisinin meyvesi olarak ortaya çıkan “Taste the Feeling” kampanyasının detaylarını Paris’te açıklayan Coca-Cola, açıkhava, televizyon ve dijital platformlar için oluşturduğu yaklaşımını bir dizi reklamla duyurmaya başladı. 2016 yılına yayılarak devam edecek olan kampanya için Coca-Cola farklı ülkelerde çalıştığı ajansları bir araya getirerek güç birliği yapmalarını sağladı. Kampanyanın ilk adımlarının hazırlandığı bilgisini veren Coca-Cola, kampanya devamındaki gelişim sürecinde yeni ajanslarla iş birliği yapacaklarını da belirtti.

https://www.youtube.com/watch?v=-AmKP9VE2Ms

Diğer
Yazılar

Brand Book Nedir? Ne Sağlar?

Kabaca bir tabirle niteleyecek olursak Brand Book markanızın hem ansiklopedisi  –ki artık Google diyoruz- hem de anayasasıdır. Markanızın kurumsal çizgilerinin ve kültürünün vücut bulmuş halidir.

Tamamını Okuyun »
McCormick-X5-Serisi-Lansmani-Calismasi

McCormick X5 SERİSİ LANSMANI

Teknoloji, konfor ve güvenlik açısından sınıfının en iyi traktör markalarının başında gelen McCormick, Türkiye’deki küçük traktör pazarında daha geniş bir paya sahip olma hedefiyle hareket

Tamamını Okuyun »