Bunları biliyor muydunuz?

Tarih

Kafası olmayan bir horoz ne kadar yaşayabilir?

Beş dakika mı? Yoksa on mu? Bilemediniz. Kafası kesik bir horoz yaklaşık iki yıl hayatta kalabilir. İmkânsız mı? 10 Aralık 1945’te Colorado’nun Fruita şehrinde bir horoz yavrusunun kafası kesildi ve bu horoz yavrusu yaşamaya devam etti. Horozun kafasını kesen balta şah damarını ıskalayıp, beyin sapının yaşayabileceği ve büyüyebileceği kadarlık kısmını boynunda bıraktı. Nasıl mı yemek yedi? Sahibi, Mike adını taktığı horozuna yemeğini ve suyunu göz damlalığıyla vermenin bir yolunu buldu. Mike ulusal şöhreti yakalayıp, Time ve Life dergilerine çıktı. Mike, Colorado’da hala bir idoldür ve her mayıs ayında “Kafasız Horoz Mike” günü kutlanır.

Diğer
Yazılar

Brand Book Nedir? Ne Sağlar?

Kabaca bir tabirle niteleyecek olursak Brand Book markanızın hem ansiklopedisi  –ki artık Google diyoruz- hem de anayasasıdır. Markanızın kurumsal çizgilerinin ve kültürünün vücut bulmuş halidir.

Tamamını Okuyun »
McCormick-X5-Serisi-Lansmani-Calismasi

McCormick X5 SERİSİ LANSMANI

Teknoloji, konfor ve güvenlik açısından sınıfının en iyi traktör markalarının başında gelen McCormick, Türkiye’deki küçük traktör pazarında daha geniş bir paya sahip olma hedefiyle hareket

Tamamını Okuyun »