Türk basketbolunun yeni maskotu ‘Van Kedisi’

Tarih

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Turgay Demirel, Turgay Demirel, 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası’nın maskotu olarak Van kedisinin belirlenmesi için de “Van kedisinin maskot olarak seçilmesi, FIBA’nın uzun süren bir araştırma sonucunda karar verdiği bir proje. Tanıtımından herkes mutlu oldu. Umarım Van kedisi herkese uğur getirecektir” ifadelerini kullandı.

Basın mensupları ve davetliler de Van’dan getirilen bir gözü yeşil, bir gözü mavi kedinin bol bol fotoğrafını çekti.

İstanbul Valisi Muammer Güler, “Van kedisinin maskot olarak seçilmesi çok isabetli bir karar. Van’ın tanıtımına büyük katkı sağlayacak. Umarım Van kedisi Türkiye’ye uğur getirir.” dedi. FIBA Başkanı Bob Elphinston ise, “Kediyi tarihi ve yöresel olarak enteresan buldum. Kedinin bu turnuvaya çok değişik bir katma değeri olacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Diğer
Yazılar

Brand Book Nedir? Ne Sağlar?

Kabaca bir tabirle niteleyecek olursak Brand Book markanızın hem ansiklopedisi  –ki artık Google diyoruz- hem de anayasasıdır. Markanızın kurumsal çizgilerinin ve kültürünün vücut bulmuş halidir.

Tamamını Okuyun »
McCormick-X5-Serisi-Lansmani-Calismasi

McCormick X5 SERİSİ LANSMANI

Teknoloji, konfor ve güvenlik açısından sınıfının en iyi traktör markalarının başında gelen McCormick, Türkiye’deki küçük traktör pazarında daha geniş bir paya sahip olma hedefiyle hareket

Tamamını Okuyun »