Kayısılı mı bu marmelat?

Tarih

Hafta içi haberi duyunca bir kurt düştü içimize: “Cumartesi sabah saat 10.00’da ajansta buluşuyoruz”. Neden buluşuyoruz? Ne yapacağız? Aklımızda bu sorular olmasına, biraz da endişelenmemize rağmen ne Görkem Bey’den ne de Tunç Bey’den çıt çıkmıyordu. Kabullendik. Madem buluşacaktık, o zaman Cumartesi sabahına yakışır şekilde kahvaltı etmeliydik. Zaten Job Tracking* mağduru arkadaşlarımızın bir kahvaltı borcu vardı. Buralarda kural budur: Kim ki Job Tracking’ini girmeyi unutur, bir kahvaltı borçlanır.

Cumartesi sabahı çatal bıçak sesleri, içeride mükellef bir kahvaltı hazırlandığını haber veriyordu. Toplantı masası tarihinin en mükemmel halini almıştı. R2D2 eşrafı masa etrafında konuşlanmış, sabırsızlıkla avını mideye indirmeyi bekliyordu. Nitekim öyle de oldu. Kahvaltının gözbebekleri ise metin yazarımız Perihan’ın yaptığı börekler, marmelât ve kaymaktı.

Kahvaltı ve keyif çaylarının ardından Görkem ve Tunç Beyler tarafından hazırlanmış R2D2 formaları günün ilk sürprizi olarak bizlere dağıtıldı. Herkes formaları giymek üzere bir anda ortadan kayboldu. R2D2 formalarını kuşanıp yeniden toparlandığımızda ise günün en önemli açıklaması geldi: “Arkadaşlar bugün burada toplandık; çünkü…” Çünkü paf takımın yani stajyerlerin ajansa katılımı ile artan yoğunluk, ofiste ufak tefek düzenlemeler yapmayı kaçınılmaz kılmıştı. Görevimiz; kurulu olan iki masayı bozmak ve yerine yaklaşık altı kişilik, kocaman bir masa kurmaktı. Tüm ekip işe koyulduk ve üç saatlik, organize bir çalışmayla ofis yeni halini aldı. Bize de son olarak el emeği göz nurumuz, yeni masamızın önünde aile fotoğrafı çektirmek kaldı.

* Gün içerisinde çalıştığımız işleri ve sürelerini girdiğimiz, web tabanlı iş takip sistemidir.

Diğer
Yazılar

Brand Book Nedir? Ne Sağlar?

Kabaca bir tabirle niteleyecek olursak Brand Book markanızın hem ansiklopedisi  –ki artık Google diyoruz- hem de anayasasıdır. Markanızın kurumsal çizgilerinin ve kültürünün vücut bulmuş halidir.

Tamamını Okuyun »
McCormick-X5-Serisi-Lansmani-Calismasi

McCormick X5 SERİSİ LANSMANI

Teknoloji, konfor ve güvenlik açısından sınıfının en iyi traktör markalarının başında gelen McCormick, Türkiye’deki küçük traktör pazarında daha geniş bir paya sahip olma hedefiyle hareket

Tamamını Okuyun »