Korku ile Geçecek Bir Hafta Başlıyor! Sevgililer Gününde Ne Yapacaksın?

Tarih

Yılbaşından sonra tüm dünyada alışveriş çılgınlığı yaratan ikinci gün olan sevgililer günü önümüzdeki hafta sonu gösterime giriyor. Çoğu insanın “Bunlar kapitalist sistemin oyunları, tüketim sağlamak için uyduruluyor. Reklamcıların parmağı var.” diye karşı çıkmasına rağmen, o güne gelindiğinde kuzu kuzu hediye aldıklarını hepimiz biliyoruz. Yeni çıkmaya başlayan taze sevgililer için alınacak olan her hediye heyecan yaratacak olsa da, yıllanmış aşıklar için ne yazık ki aynısı geçerli değil. Her ne kadar birbirlerini sevseler de belli bir süreden sonra ilişkinin monotonlaşması ve sadece belirli özel günlerde insanların kendilerine özen göstermeye başlaması nedeniyle beklentiler artıyor. Artık güller, pelüş ayılar, hatta pırlanta yüzükler bile karşı tarafı kesmiyor. Bu durum kişiden kişiye değişse de her sene daha fazlasını, daha iyisini ve daha şaşırtıcısını bekleme hastalığı nedeniyle özellikle erkekler zor durumda kalıyor. Peki, ne yapmalı da hem unutulmayacak, hem aşkınızı alevlendirecek, hem de farklı bir deneyim yaşatacak bir hediye bulunmalı? Benim tavsiyem “çift atlayışı” yapmanız. Bungee Jumping heyecanlı ve adrenalini arttıran bir etkinliktir. Sizin ya da sevgilinizin yükseklik korkusu olabilir. Ancak her fırsatta “Senin için her şeyi yaparım, atla de köprüden atlarım.” demenin karşılığını verebileceğiniz bir hediyeye hayır diyebilir misiniz? Düşünün… Sevgilinizle kendinizi yüz metre yükseklikten boşluğa bıraktığınızı… Birbirinize sımsıkı sarılmışsınız. Sizden ve o andan daha mühim bir şey yok. Birbirinize duyduğunuz güven, heyecan ve adrenalinin birleşiminin etkisini düşünün. Her ne kadar bir iple bağlı olsanız da ilişkinize yeni bir heyecan katacağından eminiz. Riskler var mı? Tabii ki de var ama bu risk ipin kopması vs. gibi bir şey değil. İp kopsa bile aşağıda mutlaka güvenliğinizi sağlayacak bir ağ sistemi kurulu olacaktır (Afrika’da köprüden atlamıyoruz netice olarak.). Bu noktadaki risk kendinizi kaybedip korkudan salya sümük ağlamaktır. İlişkiyi ateşleyeceğim diye karizmayı yakmanın alemi de yok. Sonuç olarak 400 – 500 TL’lik bir bütçeyle farklı bir deneyim yaşamak ilişkiniz için yeni ve güzel bir heyecan vesilesi olabilir. “Önümüzdeki sene daha iyisini nasıl yapacağım?” sendromuna girmezseniz keyif alacağınızdan eminim (Sonuç da uzaydan atlayacak haliniz yok.). “Benim sevgilim yok. Yine sevgilisiz bir sevgililer günü geçireceğim. Sonunda kendimi köprüden atacağım.” diyorsanız bu aktivite sizin içinde gayet rahatlatıcı olacaktır. Hem de daha uygun bir bütçeyle.

Diğer
Yazılar

Brand Book Nedir? Ne Sağlar?

Kabaca bir tabirle niteleyecek olursak Brand Book markanızın hem ansiklopedisi  –ki artık Google diyoruz- hem de anayasasıdır. Markanızın kurumsal çizgilerinin ve kültürünün vücut bulmuş halidir.

Tamamını Okuyun »
McCormick-X5-Serisi-Lansmani-Calismasi

McCormick X5 SERİSİ LANSMANI

Teknoloji, konfor ve güvenlik açısından sınıfının en iyi traktör markalarının başında gelen McCormick, Türkiye’deki küçük traktör pazarında daha geniş bir paya sahip olma hedefiyle hareket

Tamamını Okuyun »