Hayat Kimya A101’lerden neden vazgeçti?

Tarih

Zapsu Ailesi`nin kurduğu A101 marketlerinin yüzde 30,8 hissesinin, kısa bir süre önce Hayat Kimya tarafından satın alındığı açıklanmıştı.


Zapsu Ailesi`nin kurduğu ve Bank Asya`nın da ortaklığının bulunduğu A101 marketlerinin yüzde 30,8 hissesinin, kısa bir süre önce Kiğılı Ailesi yönetimindeki Hayat Kimya tarafından satın alındığı açıklanmıştı. Ancak daha sonra bu anlaşmadan vazgeçildiği de kamuoyuna yansıdı.

Anlaşmanın bozulmasına gereçekçe olarak da Bank Asya`nın yönetimde etkin olma ve marketlerde satılacak markalara karar verme isteği belirtilmişti. Edinilen bilgilere göre Hayat Kimya`nın masadan kalkma kararında, A101 marketlere ait 1,5 milyon dolarlık vergi borcu etkili olmuş. Hayat Kimya, şirketin varlıklarına sahip olmayı kabul ederken vergi borcunu üstlenmeyi kabul etmemiş ve sonuç olarak taraflar masadan kalkmak zorunda kalmış.

A101 marketlerinin daha sonra Aydın Örme tarafından satın alındığı açıklandı.

Diğer
Yazılar

Brand Book Nedir? Ne Sağlar?

Kabaca bir tabirle niteleyecek olursak Brand Book markanızın hem ansiklopedisi  –ki artık Google diyoruz- hem de anayasasıdır. Markanızın kurumsal çizgilerinin ve kültürünün vücut bulmuş halidir.

Tamamını Okuyun »
McCormick-X5-Serisi-Lansmani-Calismasi

McCormick X5 SERİSİ LANSMANI

Teknoloji, konfor ve güvenlik açısından sınıfının en iyi traktör markalarının başında gelen McCormick, Türkiye’deki küçük traktör pazarında daha geniş bir paya sahip olma hedefiyle hareket

Tamamını Okuyun »