Fillo, Ulusal Kalite Ödülü sürecinde ilk adımı attı

Tarih

Lojistik sektöründe hizmet veren Aras Holding şirketlerinden Fillo, Türkiye Kalite Derneği`nin `İyi Niyet Bildirgesi`ni imzalayarak EFQM Mükemmellik Modeli`ni uygulamaya başladığını açıkladı.

İSTANBUL(ANKA)- Lojistik sektöründe hizmet veren Aras Holding şirketlerinden Fillo, Türkiye Kalite Derneği`nin (KalDer) `İyi Niyet Bildirgesi`ni imzalayarak EFQM Mükemmellik Modeli`ni uygulamaya başladığını açıkladı. Fillo Genel Müdürü Serkan Akbudak, `Ulusal Kalite Ödülü`ne kadar uzanan mükemmellik yolculuğunun kurumsal dönüşüme çok önemli katkıları olacağını söyledi.

Fillo, Ulusal Kalite Ödülü sürecinde ilk aşama olarak kabul edilen İyi Niyet Bildirgesi`ni Türkiye Kalite Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ali Rıza Kaylan ve yöneticilerinin de katıldığı bir törende imzaladı.

Fillo Genel Müdürü Serkan Akbudak, İyi Niyet Bildirgesi`ni imzalayarak Ulusal Kalite Hareketi`ne katılmanın kıvancını yaşadıklarını belirterek şöyle dedi: `KalDer`in yol göstericiliğinde Toplam Kalite Yönetimi`ni bir yönetim biçimi olarak benimsediğimizi ve bu nedenle de Ulusal Kalite Hareketi`ne katıldığımızı duyurmak isterim. Ulusal Kalite Hareketi imza törenimizi gerçekleştirerek benimsemiş olduğumuz Toplam Kalite Yönetimi anlayışını başta müşterilerimiz olmak üzere tüm paydaşlarımıza değer yaratmak ve memnuniyetlerini artırmak amacıyla yaşama geçirme kararlılığımızı vurgulamak istedik. Fillo çatısı altında lojistik, kargo ve kurye hizmetlerimizi kurumsal müşterilerimizin amaçlarını ve hedeflerini gerçekleştirmelerine katkıda bulunmak amacıyla sürekli geliştirerek sunmayı vazgeçilmez bir yaklaşım olarak görüyoruz. Hizmetlerimizi sunarken müşterilerimizle ve tedarikçilerimizle bir takım oluyor, süreçleri (operasyonları) birlikte tasarlıyor, birlikte geliştiriyoruz.`

2009 yılı başında Aras Holding bünyesinde faaliyet gösteren üç şirketin gücünü birleştirerek değişim sürecini başlattıklarına değinen Akbudak, bir yıl içerisinde yönetsel değişimden sonra kurumsal değişimi de başlattıkları bir döneme girdiklerini belirtti. Akbudak, `Bu dönemde öncelikle misyon ve vizyonumuzu gözden geçirdik. Misyon ve vizyonumuzu Toplam Tedarik Zinciri Yönetimi`nde müşterilerine görünen ve görünmeyen ihtiyaçlar için yaratıcı çözümler sunan ve rekabet üstünlüğü yaratan TEK lojistik iş ortağı firma olmak olarak güncelledik. Bizi var eden değerlerimizi ön plana çıkartarak 2010 yılını Kurumsallaşma yılı olarak planladık. Ve bu hedeften yola çıkarak EFQM Mükemmellik Modelini kurumsallaşma çabalarımızda temel bir çerçeve olarak seçtik. Hedefimiz 2012 yılında Büyük Ödül başarısını tüm paydaşlarımızla paylaşmaktır` diye konuştu.

Kalite Derneği Başkanı Prof. Dr. Ali Rıza Kaylan ise imza törende yaptığı konuşmada, kriz döneminde lojistik sektöründe ilk kez `tek elden çoklu hizmet` modelini uygulayarak hem müşterilerine kazandıran, hem de kendi kazanan Fillo`nun Kalite Yolculuğu`nda başarılı olacaklarına inandıklarını dile getirerek `Fillo, müşterilerine kaliteli, hızlı ve özenli hizmet etmek amacıyla yenilikçi ürünlere imza atıyor` dedi. (ANKA)

Diğer
Yazılar

Brand Book Nedir? Ne Sağlar?

Kabaca bir tabirle niteleyecek olursak Brand Book markanızın hem ansiklopedisi  –ki artık Google diyoruz- hem de anayasasıdır. Markanızın kurumsal çizgilerinin ve kültürünün vücut bulmuş halidir.

Tamamını Okuyun »
McCormick-X5-Serisi-Lansmani-Calismasi

McCormick X5 SERİSİ LANSMANI

Teknoloji, konfor ve güvenlik açısından sınıfının en iyi traktör markalarının başında gelen McCormick, Türkiye’deki küçük traktör pazarında daha geniş bir paya sahip olma hedefiyle hareket

Tamamını Okuyun »