Fillo, mükemmellik yolculuğuna çıktı

Tarih

Lojistik firması Fillo, Türkiye Kalite Derneği- KalDer ‘in `İyi Niyet Bildirgesi`ni imzalayarak EFQM Mükemmellik Modeli`ni uygulamaya başladı. Fillo Genel Müdürü Sn. Serkan Akbudak, `Ulusal Kalite Ödülü`ne de uzanan Mükemmellik Yolculuğunun Kurumsal Dönüşüme çok önemli katkıları olacağını söyledi.

 


Sektöründe ilk kez `Tek elden çoklu hizmet` modelini uygulayan
Fillo, Ulusal Kalite Ödülü`ne dek uzanan merdiveninin ilk basamaklarından biri olan İyi Niyet Bildirgesini Türkiye Kalite Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve yöneticilerinin de katıldığı bir törende imzaladı.

Fillo Genel Müdürü Sn. Serkan Akbudak, İyi Niyet Bildirgesi`ni imzalayarak Ulusal Kalite Hareketi`ne katılmanın kıvancını yaşadıklarını belirtti. Akbudak ayrıca `Kalderin yol göstericiliğinde Toplam Kalite Yönetimini bir yönetim biçimi olarak benimsediğimizi ve bu nedenle de Ulusal Kalite Hareketine katıldığımızı duyurmak isterim.`dedi.

Akbudak şöyle devam etti:

`Ulusal Kalite Hareketi imza törenimizi gerçekleştirerek benimsemiş olduğumuz Toplam Kalite Yönetimi anlayışını başta müşterilerimiz olmak üzere tüm paydaşlarımıza değer yaratmak ve memnuniyetlerini arttırmak amacıyla yaşama geçirme kararlılığımızı vurgulamak istedik.

Fillo çatısı altında Lojistik, Kargo ve Kurye Hizmetlerimizi Kurumsal müşterilerimizin amaçlarını ve hedeflerini gerçekleştirmelerine katkıda bulunmak amacıyla sürekli geliştirerek sunmayı vazgeçilmez bir yaklaşım olarak görüyoruz. Hizmetlerimizi sunarken müşterilerimizle ve tedarikçilerimizle bir takım oluyor, süreçleri (operasyonları) birlikte tasarlıyor, birlikte geliştiriyoruz.

2009 yılı başında 3 şirketin gücünü birleştirerek değişim sürecini başlattık.1 yıl içerisinde yönetsel değişimden sonra Kurumsal değişime de start verdiğimiz bir döneme girdik. Bu dönemde öncelikle misyon ve vizyonumuzu gözden geçirdik. Misyon ve Vizyonumuzu` Toplam tedarik zinciri yönetiminde müşterilerine görünen ve görünmeyen ihtiyaçlar için yaratıcı çözünler sunan ve rekabet üstünlüğü yaratan TEK lojistik iş ortağı firma olmak` olarak güncelledik. Bizi var eden değerlerimizi ön plana çıkartarak 2010 yılını Kurumsallaşma yılı olarak planladık. Ve bu hedeften yola çıkarak EFQM Mükemmellik Modelini kurumsallaşma çabalarımızda temel bir çerçeve olarak seçtik. Hedefimiz 2012 yılında Büyük Ödül başarısını tüm paydaşlarımızla paylaşmaktır.`

 

 

2010.01.13

Diğer
Yazılar

Brand Book Nedir? Ne Sağlar?

Kabaca bir tabirle niteleyecek olursak Brand Book markanızın hem ansiklopedisi  –ki artık Google diyoruz- hem de anayasasıdır. Markanızın kurumsal çizgilerinin ve kültürünün vücut bulmuş halidir.

Tamamını Okuyun »
McCormick-X5-Serisi-Lansmani-Calismasi

McCormick X5 SERİSİ LANSMANI

Teknoloji, konfor ve güvenlik açısından sınıfının en iyi traktör markalarının başında gelen McCormick, Türkiye’deki küçük traktör pazarında daha geniş bir paya sahip olma hedefiyle hareket

Tamamını Okuyun »