PERFORMANCE CENTER MARKA YARATIM SÜRECİ

Dünyanın iklimlendirme alanındaki en önemli markalarından
biri olan Systemair, başta veri merkezi soğutma sistemleri olmak üzere
iklimlendirme cihazlarının çevresel etkenlerini minimuma indirmek için çeşitli AR-GE çalışmaları gerçekleştiriyor.

Topluma ve dünyaya karşı sorumluluk duyan bir marka olan Systemair, 7/24 çalışan ve dünyadaki elektrik tüketiminin %20’sini gerçekleştiren veri merkezi sistemlerinin daha çevreci bir şekilde optimize edilmesi için yıllardır çaba sarf ediyor. Geçen yıllarda amacına ulaşmayı başaran Systemair, yeni nesil ve daha çevreci veri merkezi soğutma sistemini geliştirdi. Biz de globalde kendisine yer bulan ve beğeni toplayan, fuar çalışmaları ve ilan çalışmalarımızla markamıza destek olduk.

Bugün ise artık çok daha doğru verilerle hareket etmek ve
sistemlerini geliştirmek isteyen Systemair, Türkiye fabrikasında dünyada eşine az rastlanan bir test laboratuvarı kurdu. R2D2 olarak test laboratuvarının marka yaratım sürecini Systemair ile birlikte başlattık. Uzun süren isim arayışımızın sonunda 365 gün her türlü iklim koşulunun simule edilerek cihazların performans ölçümünün yapılacağı laboratuvarın adının “365 Performance Center” olmasına karar verdik.

Öncelikle logomuzu dünyanın yörüngesi ve açma-kapatma
butonunu aynı potada eritip genelini simgeleyecek bir şekilde kurguladık. Böylece 365 gün çalışmasının altını çizdik. Logonun yatay formuna da bir anahtar görüntüsü kazandırdık. Yani performansın anahtarı olarak tasarladık. Ayrıca logomuzdan türettiğimiz patternler oluşturduk. Bu çalışmalarımızı bir brandbook haline getirip, kullanım alanlarını ve kurallarını belirledik.

İç mekân branding çalışmalarında teknoloji, çevre ve şıklığı
birleştirdik. Tüm branding alanlarını hem mesaj hem de görsel olarak bütünleşik bakış açısıyla kurguladık. İnsanlı ve insansız alanlardaki çevre dokunuşunu farklı hissettirmek istediğimizden ofis alanında yeşil alan kullanımını daha fazla tercih ettik. Burada ağırlanacak olan kişilerin kendilerini doğanın içerisinde, doğaya ait hissetmesini istedik.

Ayrıca 365 Performance Center açılışına özel içerisinde basın toplantısına da yer verilecek bir etkinlik çalışması hazırlayarak, merkezin hem yerel hem de yurt dışından katılan misafirlerimize tanıtılmasına destek olduk.